ממשק משתמש

ממשק משתמש
עיצוב ממשק משתמש נעשה בעיקר על פי שיקולים פונקציונליים הבוחנים מה הדרך הנוחה ביותר שבה יוכל המשתמש להגשים את מטרותיו באמצעות ממשק המשתמש והמערכת אותה הוא תומך.

אפיון ממשק משתמש

ממשק משתמש (User Interface) הוא חלקה של מערכת החשוף למשתמש בה, כך שדרך ממשק זה מתקיים הקשר בין המשתמש ובין המערכת. פיתוח ממשק משתמש מערב אספקטים של פסיכולוגיה, הנדסת אנוש, מחשוב, עיצוב גרפי, ובמהלך הפיתוח מושקעים מאמצים ומשאבים רבים שתכליתם יצירת ממשק ידידותי למשתמש, כזה שהמשתמש יתפעל אותו בקלות וללא טעויות.

עיצוב ממשק משתמש גרפי (GUI) נעשה בעיקר על פי שיקולים פונקציונליים הבוחנים מה הדרך הנוחה ביותר שבה יוכל המשתמש להגשים את מטרותיו באמצעות ממשק המשתמש והמערכת אותה הוא תומך. בדרך כלל באים לידי ביטוי גם שיקולים שיווקיים שתכליתם יצירת ממשק משתמש שהופך את המוצר לאטרקטיבי ומובחן ממוצרים מתחרים.

ממשק משתמש המיועד למוצרי תוכנה מאפשר לעתים התאמה אישית שלו, לצרכים והעדפות ספציפיים של המשתמש. הדפדפן למשל, מאפשר התאמה אישית של גודל הגופן, אופן הצגת הקישורים ועוד. פרטי ההתאמה האישית נשמרים בדרך כלל תחת פרופיל המשתמש המתאים. לעתים מתאפשר תמרון בצבעים ובסימנים הגרפיים של ממשק המשתמש, ובמקרה זה קרויות הווריאציות השונות בשם "מעטפת" (Skin, זהו ה"עור" של התוכנה, להבדיל מהפונקציונליות הנמצאת בתוכה).

ברצוני להביע את הערכתי ותודתי לך על הקמת דף הנחיתה והקמת וניהול הקמפיין בגוגל לעסק שלי במהירות, ביעילות, במקצועיות, בסבלנות, והשירות הוא דבר שחייבים לציינו.

רונן דרור

הקמת, תוך עבודה קשה, אתר לתפארת, מן המסד ועד לטפחות, תוך חשיבה על כל פרט ולו הקטן ביותר, ותוך מענה מהיר ואדיב לכל פניה ו/או בקשה שלי, לתוספת או שינוי.

עו"ד ליבוביץ רונן

הניסיון הממושך עם החברה הוא מצוין ואנו מאוד מרוצים הן מאתר האינטרנט שנבנה על ידם והן מקידומו ותחזוקתו השוטפת. בעלי החברה... ומצטיינים ביחסי אנוש מעולים.

אדר. אסף לרמן